ReFashion

Festival udržitelné módy ReFashion v Ostravě přínáší zajímavá témata, kreativní aktivity, výstavy i módní přehlídky. Proběhl ve dvou ročnících a nyní pro Vás chystáme třetí na rok 2024. 

Fashion Revolution je mezinárodni iniciativa, která vznikla v Londýně, v přímé reakci na pád bangladéšské oděvní továrny Rana Plaza, 24. dubna 2013. V jejich troskách zahynulo 1130 lidí a více než 2500 dalších bylo zraněno. Hlavním cílem Fashion Revolution je zvýšit ve společnosti povědomí o tom, jak funguje módní průmysl a jaké negativní dopady jeho fungování přináší. Kampaň rovněž usiluje o maximální možnou transparentnost dodavatelského řetězce oděvních značek, které prostřednictvím #whomademyclothes vyzývá k tomu, aby odkryly svoje karty a ukázaly, že nemají co skrývat. Na tuto iniciativu pak navazuje projekt ReFashion

1. ročník festivalu ReFashion proběhl 19. - 24.4. 2022 v Moravské Ostravě a Přívozu, na Slezské Ostravě a v Ostravě-Porubě. Organizační tým tvořila trojice Jana, Karin a Mario, neboli Černá louka, TOOP design a Trojhalí Karolina. Odehrály se dny otevřených dveří, přednášky a diskuze se zajímavými hosty, módní přehlídka, výstavy, promítání dokumentárních filmů, workshopy a kreativní tvoření a prodej lokálních a udržitelných výrobků. Zapojilo se celkem 10 organizací a návštěvnost dosáhla čísla 3500. 

2. ročník připadl na duben 2023. Na různých místech Ostravy se uskutečnily přednášky, workshopy, diskuse se zajímavými hosty, módní přehlídky krejčovských dílen i začínajících studentů oboru návrhářství. Přešívalo se a šilo, upcyklovalo, swapovalo oblečení a soutěžilo o hezké ceny. Do projektu se zapojila také Česká centra ČR, díky nimž jsme měli možnost navštívit výstavu českých umělců a tvůrců věnující se produktům a zkoumajícíc jejich udržitelnost s názvem ECO? Český design směrem k udržitelnosti. Věnovali jsme se tématům jako: Co je udržitelná móda, Jak funguje módní průmysl, Rozdíl mezi slow fashion a fast fashion, Kde a jak nakupovat udržitelně a na co při nakupování myslet, Co je upcyklace a jak můžeme upcyklovat či jak se domáhat transparentnosti. Do 2. ročníku se zapojilo na 15 organizací a návštěvnost vzrostla na 4800 návštěvníků. Organizační tým tvořila Černá louka a Trojhalí Karolina.  

Třetí ročník ReFashion již intenzivně připravujeme. Zapiště si termín 5. - 24.4. 2024.

Opět se můžete těšit na 2denní prodejně-prezentační přehlídku udržitelné módy, oděvních i bytových doplňků ReFashanda, která celý projekt odstartuje v pátek 5.4. a probíhat bude také v sobotu 6.4. na Černé louce. Dále nebudou chybět výstavy, swapy, workshopy, kreativní i šicí dílny, besedy aj. na různých místech Ostravy. Vše budeme postupně zveřjňovat na webu a sociálních sítích Facebook a Instagram

V případě, že se sami chcete zapojit se svou organizací, kontaktujte manažerku akce: 

Thi Nam Binh Ninhová (Gabriela): ninhova@cerna-louka.cz

 

Organizátorem je Černá louka

 

Ke stažení:

Organizátor
Partner
Mediální partner

Pořadatelé ReFashion

Černá louka s.r.o.
Černá louka 3235
Ostrava - Moravská Ostrava
702 00
IČ: 26879280, DIČ: CZ26879280
www.cerna-louka.cz

 

 

FESTIVAL REFASHION

Miriam Lehocká
miriam.lehocka@cerna-louka.cz 

 

FESTIVAL REFASHANDA

Miriam Lehocká
miriam.lehocka@cerna-louka.cz 

Marketing festivalu:
Veronika Břicháčková
+420 727 813 655 
veronika.brichackova@cerna-louka.cz