Nacházíte se v archívu roku 2022 - aktuální ročník naleznete zde.

O prodejcích

ReFashanda je 2denní prodejně-prezentační přehlídka udržitelné módy, oděvních a bytových doplňků.

 

Představí se zde tvůrci vlastní autorské módy, recy a upcyklátoři, renovátoři i inovátoři, zkrátka lidé a organizace, kteří dělají svět lepším. 

Součástí akce bude také bohatý doprovodný program v podobě workshopů na stáncích jednotlivých tvůrců a organizací, dílny a praktické ukázky řemesel a textilních technik, besedy se zajímavými hosty na podiu či módní přehlídka. 

 

Kdo se na akci představí?

 • Agapornis Luis ateliér - MgA. Pavlína Bergmann

Věnuje se designovým módním doplňkům z kůže. Smysl značky tkví v upcyklaci pravých kůží. Vdechujeme nové poslání a design.

 • Ateliér Na Tvrzi - Johana Žáčková

Pod značkou Ateliér Na Tvrzi tvoří ryze autorskou a originální módu pro velké i malé především z přírodních materiálů (len, bavlna) ve spojení s tradičními řemesly jako je ruční výšivka, tkaní, paličkování. Zaměřuje se také na zužitkování zbytků a textilních odpadů, nově je součástí Ateliéru projekt mé dcery VYŠÍVANÝ SEKÁČ, jak název napovídá, jde o zboží z druhé ruky dozdobeno ručními výšivkami. Fascinuje ji zručnost našich předků a snaží se o skloubení současné nezávislé módy a tradice. Nemá žádné švadleny ani pomocníky, vše prochází jen jejíma rukama od výběru, popř. výroby látek, přes návrhy, samotnou výrobu až po prodej.

 • Amazónico design 

Je česká značka originálních jedinečných ručně tvořených šperků s pravými vzácnými kameny, amazonskými přírodninami a exotickými dřevinami. V rozmanité nabídce naleznete šperky zářivé, jemné, výrazné, módní, barevné i decentní. Můžete si také nechat navrhnout a vytvořit šperk na přání. Výrobky zhotovují z pečlivě vybraných kvalitních materiálů dle vlastních návrhů kreativními technikami macramé, uzlování, drátkování, ketlování, šití či plstění. Přijďte si vybrat doplněk k vašemu šatníku nebo jen tak pro radost či pro své blízké. Těší se na Vás tvůrkyně Petra a Monika.

 • Ben Marko

Šije tašky, doplňky a oblečení z designových látek a ekologických materiál. Do její tvorby patří výrobky z pratelného papíru. 

 • BLAHO

Upcyklovaná móda a ruční potisk textilu s respektem k planetě i sobě. Je studentka ostravské Fakulty umění a mezi má hlavní témata patří mentální zdraví, zranitelnost, něha a citlivost.

 • BOIO

To jsou opasky z použitých cykloduší a cykloplášťů. Neotřelý design, kde každý kus je originál. Rádi říkáme, že naše opasky jsou opasky s příběhem. Z materiálu, který už zažil své dobrodružství - na horách či na silnicích, při bike krosu, divokém sjezdu nebo jen tak, pohodově alejema. 

 • BOTUMY

Šijí, upcyklujjí a recyklují hlavně doplňky. Jsou sociální firma, snaží se zaměstnat lidí, kterým se práce hůře shání.

 • Centrum cirkulární módy

Kurzy šití, výukové programy pro školy, ale třeba i swapy nebo knihovna udržitelných materiálů na jednom místě? ANO. Centrum cirkulární módy, z. s. (CCM Ostrava) je nezisková organizace, která podporuje plynulý přechod tvůrců i spotřebitelů k udržitelnému fungování módního průmyslu. Globální problém nekvalitní, neetické a k přírodě nešetrné nadprodukce i nadspotřeby přenášíme do regionálních kulis MS kraje a vytváříme komunity, služby a akce, které povedou ke skutečné změně. CCM poskytuje prostor k setkávání, síťování, učení se a tvorbě. Jsme otevření spolupráci, najdi si u nás svoje místo

 • Centrum tradičních technologií Příbor

Centrum tradičních technologií Příbor zkráceně CETRAT je specializovanou pobočkou Muzea Novojičínska, příspěvková organizace zaměřenou na výzkum a prezentaci archaických technologií – zejména na zpracování přírodních a odpadových materiálů v minulosti. Charakteristické je ojedinělým pojetím muzea kombinujícím muzejní práci s autentickými sbírkovými předmětů s experimenty zaměřenými na rekonstrukci zaniklých rukodělných technik.

Pracovníci CETRAT Příbor Václav Michalička, Petra Vidomusová, Adéla Střelková a Monika Chromečková budou prezentovat historickou výrobu papučí z filcového odpadu z kloboučnických továren, využití kopřivového vlákna na zhotovení tradičních paličkovaných krajek a zpracování lesní vlny (z jehličí borovice) na tkaninu oblíbenou zejména v 19. století.

 • Doma šiju

Věnuje se autorské upcyklované tvorbě. Nepotřebný textil přetváří do praktických drobností a textilních obrazů. Pořádám workshopy a lekce upcyklace. Odložený textil přetvářím do podoby textilních obrazů i užitečných drobností (pouzder, organizérů, taštiček...).

 • ETIC

Kamenná prodejna ETIC s dámskou i pánskou obuví a doplňky, vyrobených za férových podmínek, z udržitelných materiálů. Bio bavlny, konopného plátna, korku a recyklovaných PET lahví, pneumatik, mořských sítí, nylonu.

 • Firemky

Vlastníme zajímavé a unikátní hry a aktivity, které jinde nenajdete. 

 • Galerie Puntik

Handicapem život nekončí, ale je to nový začátek. Recyklace rifloviny, papírové tvoření, kovařske výrobky, háčkovane hračky.

 • Hedva Brokát

Jsme tradiční česká firma, která se zabývá výrobou žakárských tkanin, mezi naše nejpřednější produkty patří výroba historických a krojových brokátů, tkanin pro módní doplňky dále bytové a dekorační látky, podšívky a tkaniny pro pohřební účely. Tyto látky sami navrhujeme, tkáme i šijeme. 

 • JaDoLi - Viera Kranz

Vlna, vlna, vlna a udržitelný způsob života. Na stánku nejen nakoupíte, ale také se zde bude samotná vlna příst na kolovrátku a zaplétat do vlasů.

 • JE TO BAZAR - Jana Červenková

JE TO BAZAR podnítí představivost a umožní vám hrát si s módou, doplňky a věcmi k užitku i pokoukání, které již sloužily, ale nedostoužily. Je pro lidi, kteří mají rádi sebe i svět kolem, nebojí se dát průchod fantazii, dokáží ocenit práci a kvalitu, ale zároveň občas rádi ušetří na pravém místě. Cílem je spokojenost , souznění, pohoda a pochopení na cestě k cíli.

 • Lesní školka Vlčí máky (Slezská Ostrava)

"Nechceme děti vychovávat v předepsaných kolejích – chceme je povzbudit k tomu, aby se po nich vydaly samy, objevily přitom svůj jedinečný životní směr a projev." Helle Heckmann

 • Linai

Linai představuje praxi v textilním průmyslu a designu, ale také lásku k přírodnímu materiálu - lnu. Kombinuje klasický materiál s moderní technologií tisku, do které aplikuje své vlastní návrhy. Konečný produkt pak tvoří funkční a zdobné výrobky pro domácnost od ložnice přes koupelnu až kuchyň.

 • Needle and hope

Kreativní opravy a vyšívání na kvalitní kousky oblečení z druhé ruky, které si zaslouží druhý život. Workshopy vyšívání a dalších textilních technik (visible mending, prostříhování, tisk). 

 • NILMORE

Nilmore® je první značkou cirkulární módy. Mění způsob jakým se lidé oblékají. Přináší cirkulární oblečení a textilie z nových oděvních materiálů s radikálně nízkými ekologickými dopady. Produkty má zákazník možnost vrátit po libovolné době a Nilmore® je recykluje do nového vlákna, ze kterého vyrobí zase nové látky a oblečení.

 • Originál srdcem

Fascinuje mě realizovat šitím životní styl bez odpadu a zároveň vdechnout nový život kouskům které tady s námi budou dalších pár desítek let.

 • Papírovna

Pro zákazníky v Papírovně nabízí jedinečná řešení nejen z vlnité lepenky a kartonu, ať už se jedná o unikátní balení produktu nebo nábytek, doplňky či hračky.

 • Půjčovna hraček 

Jsme Jana a Katka, dvě mámy s celkem čtyřmi dětmi a v Půjčování hraček vidíme obrovský smysl a potenciál. Samy jsme svými vlastními zákazníky a tuto službu milujeme. Stejně jako dětské koutky na svatbách a mnoho dalšího…

 • OMFORM - Vendula Beneš

Udržitelná móda a design. Je designérka udržitelné módy a doplňků. Navrhuje a píše o udržitelnosti, navrhování textilu, upcyklaci a minimalismu. Dává lidem typy na udržitelnou domácnost a vyrábím produkty, které jsou ekologické.

 • Světlo růže

Naše svíce vyrábíme ručně s náležitou láskou a péčí, každá svíce je unikát. Jsou vyrobeny z čistě přírodního palmového vosku, s důrazem na kvalitu a obnovitelnost zdrojů. Jejich světlo přináší do domácností klid mír a pohodu..

 • TOOP Design

Naše tvorba spočívá v přirozeném nutkání využívat odpadový či přebytečný materiál a jeho přetváření do dalších užitečných forem. Tímto usilujeme o nalezení rovnováhy bez vytváření přebytku. Tento koncept je zároveň naším životním stylem, považujeme ho za nutnost v rámci existence celé naší planety. Svou prezentací a prodejem tak chceme demonstrovat směr, kterým bychom se všichni měli co nejdříve ubírat, co nejméně plýtvat a nebýt jen slepě konzumní.

 • Vestibul interier

Renovujeme nábytek, navrhujeme domy a interiéry, pořádáme workshopy. Je nám vlastní individuální analytický přístup s důrazem na estetiku. Kombinujeme nové se starým a nacházíme originální řešení.

Organizátoři
Hlavní partner
Partner
Mediální partner

Pořadatelé

Černá louka s.r.o.
Černá louka 3235
Ostrava - Moravská Ostrava
702 00
IČ: 26879280, DIČ: CZ26879280
www.cerna-louka.cz

Toop design Karin Toopová
IČ: 70018073
Tel.: +420 731 077 267
info@toop.cz
www.toopdesign.cz

 

Trojhalí Karolina
K Trojhalí 3361/5
Ostrava – Moravská Ostrava
702 00
IČ: 72089237, DIČ: CZ72089237
www.trojhali.cz

PRODUKCE FESTIVALU

Program na Černé louce v Ostravě
Jana Jílková
+420 606 035 557
jana.jilkova@cerna-louka.cz

Program v Trojhalí Karolina a centrum Ostravy
Mario Karabín
+420 602 678 578
mario.karabin@trojhali.cz

Kreativkyně:
Karin Toopová
+420 731 077 267
info@toop.cz

MARKETING FESTIVALU

PR, komunikace, webové stránky:
Jana Jílková
+420 606 035 557
jana.jilkova@cerna-louka.cz

Facebook, Instagram:
Zuzana Bende
+420 601 064 598
zuzana.bende@trojhali.cz